W3.CSS

k.Grójecki, Grójec

województwo:
Lubuskie
powiat:
Nowy Tomyśl
gmina:
Zbąszyń
najbliższa miejscowość:
Grójec Wielki
współrzędne geograficzne:
52 10 11,0 15 53 24,0

rodzaj łowiska:
kanał
szerokość:
20m
uciąg - wielkość spławika:
1-2g
Głębokość 13m od brzegu:
2m
DOJAZD

Łowisko znajduje się w miejscowości Grójec Wielki, pomiędzy Babimostem, a Wolsztynem. Nad kanałem znajduje się most, po którym biegnie droga 303, łącząca te miasta. Jadąc z Babimostu, po przejechaniu mostu należy skręcić w prawo, w las. Wzdłuż kanału biegnie droga, którą dojedziemy do stanowisk.
Obowiązuje zakaz wjazdu na łowisko, choć organizatorzy zawodów zazwyczaj załatwiają pozwolenie, aby auta mogły wjechać na łowisko.
OPIS DNA

Dno twarde, pokryte 5-10cm warstwą mułu. Od brzegu schodzi dość stroma skarpa do około 7m, gdzie łowisko osiąga 2m głębokości, dalej znajduje się płaskie koryto rzeki.
OPIS BRZEGU

Linia brzegowa w zasadzie równa, z nielicznymi, małymi zatokami, wcinającymi się w brzeg.
Brzeg ziemny, porośnięty różnego rodzaju roślinnością. Na brzegu rosną liczne olchy, których gałęzie zwisają nad wodą, mocno ograniczając łowienie.
GATUNKI RYB

gatunki dominujące:
krąp, leszcz,
gatunki towarzyszące:
płoć, ukleja, karaś, okoń, lin,
gatunki rzadkie:
wzdręga
TECHNIKI STOSOWANE NA TYM ŁOWISKU

Większość zawodów, które odbywają się na tym akwenie, rozgrywane są z wody, tzn. łowi się stojąc w wodzie w woderach. W warunkach tych dominuje bat 4-7m, którym bardzo szybko łowi się krąpie. Można również łowić tyczką, jednak jest to metoda wolniejsza, przez co prawie wcale tutaj nie używana.