W3.CSS

Wzdręga na Metodę - Maciej Górski na Dzięczynie

j. Dzięczyna, Dzięczyna

Wzdręgi na Metodę
Wzdręga to ryba, która bardzo często towarzyszy karpiom oraz karasiom.
Wzdręgi na Metodę
Najczęściej wzdręga jest tylko przyłowem, kiedy łowimy Metodą, jednak robiąc kilka korekt w zestawie i zanęcie, może stać się celem głównym.
Wzdręgi na Metodę
Choć brania wzdręgi na Metodę, nie są tak spektakularne, jak karpi, to jednak dostarczają bardzo wielu emocji, a przy odpowiednim nęceniu są o wiele częstsze.
Wzdręgi na Metodę
Zestaw na wzdręgi jest w zasadzie kopią tego, którego używamy na karpie, czy karasie. Stosujemy jednak mały haczyk i cieńszą żyłkę przyponową. Haczyk 16-18, żyłkę 0,14 - 0,16mm. Łowimy klasycznym haczykiem, na który nabijamy 1-3 robaków.
Wzdręgi na Metodę
Zanęta musi być na tyle klejąca, żeby można było zrobić z niej bryłę zanętową na koszyku, jednak musi pracować.
Wzdręgi na Metodę
Doskonałą pracę nadaje zanęcie prażona konopia i kolendra, której dodajemy nieco do zanęty. Szczegóły zanęty, którą używał Maciej możecie zobaczyć, klikając poniższy link: https://leszcz.pl/mix_new.php?id=ryb_3&nr=312
Wzdręgi na Metodę
Łowiąc wzdręgi Metodą należy przerzucać zestaw co około 10 minut, aby cały czas w wodzie znajdował się słup zanęty, który wabi i utrzymuje wzdręgi w łowisku.
Wzdręgi na Metodę
Wzdręga nie jest rybą zimnej wody, a pomimo to Maciej w marcu złowił kilkanaście ryb tego gatunku, a dodatkowym przyłowem były całkiem niezłe okonie.