Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(): Failed opening 'head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /relacja.php on line 56

ZDJĘCIA:


Finał Maver Cup 2009
Finał Maver Cup 2009
2009-10-03, Bełchatów                      wyniki
j.Słok, Bełchatów

Słokowe "podwodne tygrysy" zdominowały pierwszź turę Maver Cup w Bełchatowie. Zalew Słok od kilku lat nie rozpieszcza wynikami. Bardzo trudno ostatnimi czasy przekroczyć tutaj kilogram, a w bezpowrotnie zdajź się odejść czasy, kiedy robiono na Słoku wyniki po kilkanaście kilogramów.

Powodem obniżenia się wyników jest coraz mniejszy udział płoci w połowach wędkarzy, która to ryba do niedawna stanowiła podstawę najwyższych wyników, dziś jest wyraźnie w regresie.

Skąd taki stan rzeczy? Wymienia się kilka powodów, spośród których jednym z najważniejszych jest na pewno wzmożona aktywność pożeraczy ryb, którzy umiłowali sobie ten gatunek w szczególności w maju, kiedy ryba ta idzie na tarło. Właśnie wtedy dość tłumnie "redukujź pogłowie" tej ryby przy wpływie rzeczki, gdzie płoć odbywa tarła.

Nawet nie wyobrażacie sobie ile trzeba złowić ryb, żeby zwrócił się nakład finansowy na kartę wędkarską! Jednak kilka majowych wypraw rzeźnicko wędkarskich skutecznie może przywrócić budżet do stanu równowagi.

Kolejnym problemem słokowej płoci może być duża ilość okonia i jazgarza, które to ryby uwielbiajź ikrę, przez co mogź bardzo skutecznie redukować siłe odnowienia naturalnego płoci. Oczywiście tych, które cudem ominęły patelnię.

A okonia i jazgarza w Słoku jest moc, o czym przekonali się łowiźcy w finale zawodów z cyklu Maver Cup. Tym razem jednak nie były to grube pasiaki, a malutkie 5-6cm okonki, często majźce zbyt mało siły, aby przytopić 0,2g spławik.


Kaczka krzyżówka Tutaj nawet kaczki sź rybożerne. Żywiąca się zazwyczaj pokarmem roślinnym krzyżówka pochłania małego okonia.

Praktycznie każdy zawodnik wrzucił do siatki 10 okonków, a co lepsi dobili nawet do 50. Dawało to jednak niebagatelnź wagę 500-600g i miejsce w szeroko pojętym środku tabeli.

Aby wspiąć się wyżej trzeba było złowić płoć! Ta dawała z punktu 3-5 miejsc wyżej, jednak złowić ją nie było łatwo i sztuka ta udała się tylko nielicznym.

Jednym z nich był Cz.Wieczorek ,który łowiźc na otwierającym stanowisku zdeklasował całą resztę konkurencji i dużo nie brakowało, aby sam złowił więcej niż cały sektor C. W jego siatce znalazło się kilkanaście płoci, jak również okonie i jazgarze. Płocie, choć w o wiele mniejszej ilości brały jeszcze na dwóch sąsiednich stanowiskach, a w dalszej części sektoru były one jedynie w sferze marzeń i pobożnych życzeń. Tam niepodzielnie królował pasiasty drapieżnik, który brał bardzo anemicznie, a czasami zdawał się bać ochotki, a była to obawa uzasadniona, gdyż niektóre ochotki były od okoni większe.

najlepsze stanowisko
Najlepsze stanowisko na zawodach. Sama organizacja zawodów doskonała. Dobre jedzenie, w dużej ilości, piwko i super atmosfera.

F.Kisielewski Takiego pięknego "tygryska" chciał złowić każdy z uczestników tych zawodów. Niestety nie udało się nikomu.
Drugie "płociowe epicentrum" znajdowało się na skrajnym stanowisku sektora A, gdzie łowił K.Brzozowski. Krzysztof złowił 3640g, co również dało mu pewne, niepodważalne zwycięstwo.
Dziadek Oto jeden z ostatnich, który uważa Słok za rybne łowisko. Pewnie ze względu na stanowisko, jakie wylosował - przy grillu. Po pierwszej turze "Dziadek" musiał uciekać się do naprawdę mocnych argumentów w obronie swego ukochanego łowiska, na szczęście drugi dzień mocno odbudował renomę zalewu i samopoczucie "Dziadka"

Jedynie Ci dwaj zawodnicy mieli w siatce ponad 10 płoci, reszta nie miała ich wcale, lub po 1 sztuce.

Prawdziwym wydarzeniem tury, które rozeszło się szerokim echem po stanowiskach, była pasjonujźca walka Leszka Radtka z leszczem, który zdawał się być na Słoku gatunkiem wymarłym; jednak triumfator Maver Cup z 2007 roku podważył tą teorię.
fragment sektora A Sektor A, a właściwie sam jego początek. Tutaj również pierwsze skrzypce grały okonie.

W Słoku żyje leszcz, który waży około 100g i został złowiony przez Leszka, a po ważeniu wypuszczony z powrotem do wody i na pewno stanie się ogromnym wyzwaniem dla rybożerców. (Informacja dla pożeraczy ryb: "Uwaga leszcz ma bardzo dużo ości").
Niemniej jednak życzymy leszczowi wszystkiego najlepszego i tym to optymistycznym stwierdzeniem kończymy relację z pierwszego dnia zawodów.
Tego Pana nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Tradycyjnie już wybrał najlepszź taktykę pierwszego dnia... nie łowił. Właśnie takich wędkarzy zazdrości Śląskowi cała Polska! Zawsze dobry humor i uśmiech na ustach oraz głośne hasło "KATOWICE"!


Sektor B
Widok sektora C i B.





R.Brąclik
R.Brąclik holuje płoć.

Swoim optymizmem Janek zaraził nie tylko wędkarzy, lecz również ryby, które bardzo mocno zmobilizowały się drugiego dnia i licznie pojawiły się na łowisku. Cały sektor A łowił drugiego dnia rewelacyjnie. Z początku okonie, później po około godzinie płocie i to całkiem spore, po 200g i większe, które błyskawicznie budowały wagę. Ryby ewidentnie wchodziły z boków sektorów, gdyż skrajne stanowiska wygrały wszystkie sektory. Jednak niedzielne łowienie znacznie różniło się od sobotniego. W sektorze A prawie każdy łowił płocie, a wynik 3kg nie dawał miejsca w pierwszej dziesiątce.

R.Brąclik
F.Kisielewski ląduje rybę.
Właśnie na takim Słoku chcieli łowić wszyscy uczestnicy zawodów, jakże inny od sobotniego. Zwycięzca sektoru A - Filip Kisielewski złowił 7280g, lecz wcale nie był to najwyższy wynik zawodów. Na otwarciu sektora C A. Frajtag złowił ponad 8kg i to był właśnie najwyższy wynik zawodów.
Z resztą cały koniec sektora C łowił podobnie, jak sektor A. Brały tam spore płocie, a wyniki dochodziły do kilku kilogramów. Niestety bezrybie panowało w drugiej części sektora C i połowie sektora B, gdzie zaledwie niewielu zawodników przekroczyło kilogram. W tej części sektora wybił się jedynie M.Cesarz, który wykorzystał przerwę między sektorami i złowił ponad 3kg, co dało mu drugie miejsce w sektorze i zwycięstwo w całych zawodach.
Drugie miejsce zajął K.Brzozowski, który przypieczentował swoje sobotnie pierwsze miejsce, trzecim miejscem sektorowym drugiego dnia, co dało 4 punkty łącznie i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
G.Mazurczak
G.Mazurczak.
























sEKTOR a
Sam finał zawodów to tradycyjnie już duża ilość nagród, dobre jedzenie i doskonała atmosfera. Ogólna kwota wszystkich nagród przekroczyła 30 000 zł. Były tyczki, kosze, wędki oraz cała masa innych nagród, w tym wiele rozlosowanych. Dopisała pogoda. Pomimo zapowiedzi nie padał deszcz i nie wiał zbyt silny wiatr.

zwycięzcy zawodów Lista uczestników





Uczestnicy:


Wieczorek Czesław
sektor A
stanowisko 61
waga 4625
miejsce w sektorze 1.0


Markowicz Wojciech
sektor A
stanowisko 59
waga 1425
miejsce w sektorze 2.0


Grałek Szymon
sektor A
stanowisko 57
waga 1420
miejsce w sektorze 3.0


Skarbek Wiesław
sektor A
stanowisko 60
waga 970
miejsce w sektorze 4.0


Brąclik Ryszard
sektor A
stanowisko 56
waga 895
miejsce w sektorze 5.0


Zielonka Remigiusz
sektor A
stanowisko 48
waga 715
miejsce w sektorze 6.0


Zajączkowski Marek
sektor A
stanowisko 44
waga 710
miejsce w sektorze 7.0


Cieślik Marek
sektor A
stanowisko 52
waga 625
miejsce w sektorze 8.0


Kosut Zbigniew
sektor A
stanowisko 58
waga 595
miejsce w sektorze 9.0


Bacia Sławomir
sektor A
stanowisko 55
waga 555
miejsce w sektorze 10.0


Horemski Tomasz
sektor A
stanowisko 54
waga 510
miejsce w sektorze 11.0


Bednarek Andrzej
sektor A
stanowisko 43
waga 435
miejsce w sektorze 12.0


Walicki Jarosław
sektor A
stanowisko 45
waga 420
miejsce w sektorze 13.0


Gottwald Andrzej
sektor A
stanowisko 47
waga 395
miejsce w sektorze 14.0


Studniarz Dariusz
sektor A
stanowisko 42
waga 360
miejsce w sektorze 15.0


Wichrowski Krzysztof
sektor A
stanowisko 51
waga 355
miejsce w sektorze 16.0


Mazurczak Grzegorz
sektor A
stanowisko 46
waga 310
miejsce w sektorze 17.0


Paruzel Jakub
sektor A
stanowisko 49
waga 305
miejsce w sektorze 18.0


Małdachowski Zbigniew
sektor A
stanowisko 53
waga 280
miejsce w sektorze 19.0


Pająk Grzegorz
sektor A
stanowisko 50
waga 195
miejsce w sektorze 20.0


Cesarz Maciej
sektor B
stanowisko 31
waga 1675
miejsce w sektorze 1.0


Dheilly Philippe
sektor B
stanowisko 33
waga 1390
miejsce w sektorze 2.0


Długajczyk Grzegorz
sektor B
stanowisko 24
waga 1350
miejsce w sektorze 3.0


Kępiński Zbigniew
sektor B
stanowisko 37
waga 1130
miejsce w sektorze 4.0


Przytuła Adam
sektor B
stanowisko 30
waga 1120
miejsce w sektorze 5.0


Baranowski Tomasz
sektor B
stanowisko 35
waga 960
miejsce w sektorze 6.0


Radtka Leszek
sektor B
stanowisko 32
waga 940
miejsce w sektorze 7.0


Fic Paweł
sektor B
stanowisko 39
waga 915
miejsce w sektorze 8.0


Leszczyński Jan
sektor B
stanowisko 23
waga 895
miejsce w sektorze 9.0


Jankowski Dariusz
sektor B
stanowisko 36
waga 865
miejsce w sektorze 10.0


Górecki Kamil
sektor B
stanowisko 41
waga 825
miejsce w sektorze 11.0


Popiołek Michał
sektor B
stanowisko 34
waga 730
miejsce w sektorze 12.0


Mamikonyan Vasyl
sektor B
stanowisko 27
waga 610
miejsce w sektorze 13.0


Gottwald Marta
sektor B
stanowisko 38
waga 520
miejsce w sektorze 14.0


Skłodowski Adam
sektor B
stanowisko 25
waga 405
miejsce w sektorze 15.0


Kisielewski Filip
sektor B
stanowisko 28
waga 380
miejsce w sektorze 16.0


Bartnicki Klaudiusz
sektor B
stanowisko 26
waga 320
miejsce w sektorze 17.0


Dawidziuk Sylwester
sektor B
stanowisko 29
waga 255
miejsce w sektorze 18.0


Kuczaj Andrzej
sektor B
stanowisko 40
waga 240
miejsce w sektorze 19.0


Kozak Mateusz
sektor B
stanowisko 22
waga 200
miejsce w sektorze 20.0


Brzozowski Krzysztof
sektor C
stanowisko 20
waga 3640
miejsce w sektorze 1.0


Nowaczyk Krzysztof
sektor C
stanowisko 7
waga 2355
miejsce w sektorze 2.0

Ryncarz Władysław
sektor C
stanowisko 8
waga 1720
miejsce w sektorze 3.0


Wysocki Jacek
sektor C
stanowisko 17
waga 1435
miejsce w sektorze 4.0


Krzycki Arkadiusz
sektor C
stanowisko 10
waga 940
miejsce w sektorze 5.0


Bober Dariusz
sektor C
stanowisko 11
waga 800
miejsce w sektorze 6.0


Brąclik Łukasz
sektor C
stanowisko 9
waga 735
miejsce w sektorze 7.0


Mikszto Waldemar
sektor C
stanowisko 1
waga 725
miejsce w sektorze 8.0


Duda Zbigniew
sektor C
stanowisko 19
waga 660
miejsce w sektorze 9.0


Larisch Piotr
sektor C
stanowisko 15
waga 630
miejsce w sektorze 10.0


Frajtag Arkadiusz
sektor C
stanowisko 14
waga 550
miejsce w sektorze 11.0


Stańczyk Marcin
sektor C
stanowisko 3
waga 550
miejsce w sektorze 11.0


Czernisz Artur
sektor C
stanowisko 12
waga 505
miejsce w sektorze 13.0


Lietz Krzysztof
sektor C
stanowisko 16
waga 445
miejsce w sektorze 14.0


Migdalski Dariusz
sektor C
stanowisko 13
waga 375
miejsce w sektorze 15.0


Widak Wiesław
sektor C
stanowisko 15
waga 375
miejsce w sektorze 15.0


Stasiak Krystyna
sektor C
stanowisko 18
waga 285
miejsce w sektorze 17.0


Wódz Tomasz
sektor C
stanowisko 2
waga 270
miejsce w sektorze 18.0


Kamiński Bartłomiej
sektor C
stanowisko 5
waga 245
miejsce w sektorze 19.0


Grotkowski Arkadiusz
sektor C
stanowisko 4
waga 120
miejsce w sektorze 20.0