Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(): Failed opening 'head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /relacja.php on line 56

ZDJĘCIA:

2013-03-07



2013-03-07



2013-03-07



2013-03-07



2013-03-07




Mikroagrafka Cralusso
Mikroagrafka Cralusso
2013-03-07                     

Łowienie ryb z pomocą kołowrotka to duża wygoda i ogromne możliwości w zakresie odległości, na której łowimy. Kołowrotek pozwala nam na dotarcie do miejsc, o których mogą jedynie pomarzyć posiadacze batów, czy tyczek. Jednak drugą, ciemną stroną medalu tej metody jest plątająca się żyłka.

Szczególnie często dzieje się to przy metodzie odległościowej, kiedy używamy kilkupunktowego obciążenia, bardzo łatwo o splątanie zestawu. Jeśli zestaw splącze się raz, nawet jeśli uda się nam go rozplątać, żyłka jest pozaginana i po chwili ponownie generuje ten sam problem, który nęka nas już co chwilę. Jak jest to uciążliwe wie praktycznie każdy, kto rozplątywał zestaw, kiedy dobrze brały mu ryby... Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie nowego zestawu, lecz jest to pracochłonne, a dodatkowo, jeśli odetniemy kawałek żyłki wraz z poplątanym zestawem, stracimy ustawiony grunt, jak również zmieni się nam zaznaczona odległość, na jakiej łowimy.

Agrafka Craluss Quick Snap

Agrafka Craluss Quick Snap
Dobrym rozwiązaniem jest zapasowy zestaw. Gotowy, uszykowany na zwijadełku, którego wystarczy dowiązać do żyłki głównej i gotowe. Oczywiście zestaw taki powinien idealnie pasować do wyporności spławika, którego akurat używamy i najlepiej gdyby zaciśnięte na nim śruciny były takie same i miały taki sam rozstaw, jak zestaw pierwotny.

To pozwoli nam praktycznie płynnie przejść do łowienia nowym zestawem bez dużej straty czasu.

Nie wszystko jest jednak takie proste. Problemem będzie tutaj połączenie dwóch żyłek, aby zachować taką samą długość zestawu. wszak to on decyduje o gruncie na jakim łowimy. Nawet jeśli zestaw zapasowy jest tej samej długości, podczas wiązania dwóch żyłek zgubimy kilka centymetrów żyłki, co może zmienić nasz grunt, podobnie rzecz ma się w przypadku zastosowania krętlika.
Dlatego najlepiej do tego celu użyć agrafki zawiązanej na żyłce głównej, do której mocujemy zakończony oczkiem zestaw zapasowy.

Nie każda jednak agrafka nadaje się do tego celu. Agrafki spinningowe, które powszechne są na rynku wędkarskim są zazwyczaj zbyt duże, niecentryczne i same w sobie stanowią element plątający zestaw.

Agrafka Craluss Quick Snap Najlepszym rozwiązaniem jest agrafka Cralusso Fine Quick Snap. Jest mikroskopijnie mała i idealnie centryczna, a do tego bardzo lekka i łatwa w użyciu (rysunek obok). Praktycznie idealnie rozwiązuje problem wymiany zestawu w każdej metodzie wędkarskiej, z użyciem kołowrotka.

Przy jej użyciu wymiana splątanego zestawu to kilka sekund, a jedyne o czym musimy pamiętać, to zachowanie tej samej długości wszystkich zapasowych zestawów dla utrzymania tego samego gruntu.

W ofercie firmy Cralusso występują dwie wielkości tego łącznika, do wykorzystania w różnego rodzaju zestawach. Do delikatnych zestawów zawodniczych zdecydowanie lepszy jest łącznik mniejszy. Agrafka Craluss Quick Snap





Uczestnicy:



OPIS / SKLEP