W3.CSS
WWW.LESZCZ.PL - OFERTA
- OFERTA --- Spławiki / Zestawy --- Rzeka Dyski -- TORPEDO

TORPEDO
CRA-1000
Spławik Cralusso Torpedo i Torpedo Tunning to najnowszej generacji spławik na wody płynące. Dzięki swej charakterystycznej budowie spławik jest doskonale stabilny, zarówno podczas łowienia na stopa, jak i podczas przepływanki.

Specjalnie wyprofilowany korpus nie wystaje ponad powierzchnię wody nawet podczas pełnego trzymania, a przy zastosowaniu płetwy tuningowej korpus idzie kilka centymetrów pod wodą, zaś ponad lustro wody wystaje jedynie antenka. Pozwala to zauważyć nawet najdelikatniejsze brania, o zacięciu których kiedyś można było jedynie pomarzyć.

Gramatura
Torpedo: 0.5 - 0.75 - 1.0 - 1.5 - 2.0 - 3.0 - 4.0 - 5.0 gr
Torpedo tunning: 6 - 8 - 10 - 12 - 15 - 20 - 25 - 30 - 40 - 50 - 70gr

KUP TERAZ

Cralusso Torpedo to typowo rzeczny spławik należący do rodziny dysków.Wykonany ze specjalnej pianki poliuretanowej jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne, co jest jego ogromną przewagą nad spławikami zrobionymi z balsy.

Spławika nie idzie złamać, ani zdepnąć.
Niestety nie jest odporny na zgubienia i zerwania :)Korpus spławika ma charakterystyczny, specjalnie wyprofilowany kształt z niewielkim "stopniem", dzięki któremu pozostaje w wodzie nawet przy silnym przytrzymaniu, w przeciwieństwie do innych spławików, które w takiej sytuacji wyjeżdżają z wody pokazując nawet pół korpusu.Dodatkowo, do spławików 8 gramowych i większych dołączona jest plastikowa płetwa, która dodatkowo "trzyma" spławik w wodzie podczas mocnego przytrzymania.Ten plastikowy element mocujemy na spławiku pomiędzy antenką i metalowym drutem w górnej części spławika.Antenkę mocujemy w otworze montażowym, który znajduje się w górnej części spławika.Spławiki 6 gramowe i mniejsze mają w zestawie dwie plastikowe antenki w kolorze żółtym oraz pomarańczowym.Spławiki 8 gramowe i większe mają w zestawie 6 różnych antenek:
W tym 3 płaskie, dobrze widoczne antenki, antenka do świetlika oraz dwie antenki klasyczne: pomarańczowa i żółta.
Taki zestaw antenek czyni spławik Cralusso Torpedo bardzo uniwersalnym, który zaadoptujemy praktycznie do każdych warunków.Spławik Torpedo wraz z antenką do świetlika to doskonałe narzędzie do łowienia nocnych leszczy na rzece!Kil spławika zrobiony jest z nierdzewnego metalu,...podobnie jak drut w górnej części korpusu służący do mocowania żyłki.Spławik mocujemy na żyłce za pomocą 4 koszulek silikonowych.Górną, długości około 2cm zakładamy na górny drut spławika, w ten sposób, aby wystawała lekko za jego krawędź.
Kolejna koszulka, około 0,5cm długości założona jest na kil i przesunięta pod sam korpus spławika.
Trzecia koszulka, również półcentymetrowa znajduje się na środku kila.
Ostatnia, dolna, 2-centymetrowa znajduje się na samym końcu kila i również powinna zakrywać jego krawędź, aby uchronić zestaw przed plątaniem.Spławik powinien być wyważony w ten sposób, że ponad powierzchnię wody wystaje tylko 1-1,5cm antenki.

Dzięki temu wszystkie, nawet najdelikatniejsze brania będą doskonale widoczne.Za sprawą swojej budowy spławik Cralusso Torpedo jest bardzo stabilny, co predysponuje go do pewnych technik prowadzenia zestawu. Jest to przede wszystkim łowienie na stopa, czyli trzymanie w miejscu całego zestawu.

Cralusso Torpedo

Najpopularniejszy zestaw, w którym wykorzystuje się ten spławik to zestaw do łowienia na stopa. W zależności od charakteru łowiska zestaw taki będzie wyglądał nieco inaczej, jednak podstawowe zasady pozostają takie same:

Oczywiście pierwszym elementem jest spławik, dalej obciążenie główne w postaci dużej oliwki, choć Anglicy stosują ołowiane kule. Obciążenie główne podparte jest gumowym stoperem , pod którym znajdują się blokujące śruciny. Gumowy stoper chroni śruciny przed uderzeniami oliwki, która mogłaby je otworzyć i w efekcie przesunąć obciążenie w dół.

Poniżej około 5cm znajduje się pierwsza, duża śrucina sygnalizacyjna. Następna znajduje się 50-70cm niżej, na łączeniu zestawu z przyponem. Zestaw kończymy agrafką Quick Stop, która umożliwia szybką i łatwą wymianę przyponu.

Na sam koniec przypon o długości 40-50cm.

Wielkość i kształt haczyka zależy oczywiście od przynęty którą chcemy uzbroić.

Zestaw taki ustawiamy w ten sposób, że obciążenie główne znajduje się 7-8cm nad dnem, a pierwsza śrucina sygnalizacyjna 2-3 cm nad dnem. Cała reszta zestawu i przypon spoczywa na dnie, możliwie jak najbardziej nieruchomo.

Cralusso Torpedo

Drugim zestawem, w którym wykorzystuje się spławik Torpedo, to klasyczny zestaw do przepływanki z przytrzymaniem. Zestaw taki składa się ze spławika, obciążenia głównego oraz śruciny sygnalizacyjnej.

Cralusso Torpedo

W przypadku tego zestawu ustawiamy dużo mniejsze odległości pomiędzy poszczególnymi elementami obciążenia i skracamy przypon, który ma 30cm długości.

Odległość pomiędzy śruciną sygnalizacyjną, a obciążeniem głównym powinna być dłuższa przynajmniej o 5cm. Dzięki temu haczyk nie będzie się zaczepiał o obciążenie główne.

Zestaw taki prowadzimy z prędkością mniejszą niż nurt rzeki, a grunt możemy ustawić na kilka różnych sposobów:

1.na styk, czyli haczyk lekko dotyka dna,

2.przypon na dnie

3.przypon i śrucina sygnalizacyjna leży na dnie

Im większa część zestawu spoczywa na dnie, tym wolniej należy prowadzić zestaw.

Cralusso Torpedoaw zest


Relacje i artykuły, w których pojawił się ten produkt:

www.leszcz.pl - Diagramy zestawów rzecznych Cralusso
Diagramy zestawów rzecznych Cralusso

2007-12-06, Poznań

www.leszcz.pl - Finał Maver Cup 2010
Finał Maver Cup 2010

2010-09-04, Poznań

www.leszcz.pl - Sensas Challenge 2015, Poznań, rzeka Warta, 18.07 2015r.
Sensas Challenge 2015, Poznań, rzeka Warta, 18.07 2015r.

2015-07-13, Poznań

www.leszcz.pl - Sensas Challenge Poznań - lista uczestników
Sensas Challenge Poznań - lista uczestników

2015-07-16, Poznań


Produkty powiązane:


Przykładowy zestaw: