W3.CSS
WWW.LESZCZ.PL - OFERTA
- OFERTA --- Spławiki / Zestawy --- Rzeka Dyski -- Surf

Surf
CRA-1002
Szczególny rzeczny spławik, do łowienia przy użyciu zestawów z kołowrotkiem . Dzięki swej nietypowej budowie może być trzymany w miejscu w najsilniejszym nurcie, który nie spycha go do brzegu. Podczas prowadzenia zestawu z tym spławikiem bardzo łatwo kontrolować prędkość oraz kierunek, dzięki czemu prezentacja przynęty jest perfekcyjna. Idealny na duże i średnie uciągi, choć znajduje również zastosowanie do łowienia drapieżników w jeziorach, jeśli chcemy prowadzić zestaw równolegle do brzegu.

Rozmiary:
3 - 4 - 6 - 8 - 10 - 12 - 15 - 20 gr

KUP TERAZ
Cralusso Surf
Cralusso Surf to typowo rzeczny spławik, do łowienia na bata, lub bolonkę. Dzięki swojej konstrukcji, pchany przez nurt rzeki przesuwa się w kierunku przeciwnego brzegu, w przeciwieństwie do klasycznych spławików, które nurt spycha do brzegu, na którym siedzimy.Cralusso Surf
Cecha ta pozwala prowadzić ten spławik bolonką, lub batem z precyzją tyczki, a dodatkowo ryby nie mają nad głową wędki, która płoszy je rzucając cień na wodę. Ma to szczególne znaczenie, gdy łowimy ostrożne, duże ryby, na czystych i płytkich rzekach.Cralusso Surf
Użycie spławików Surf, daje imponujące efekty, pod warunkiem, że jest właściwie użyty. Przede wszystkim trzeba spławik ten odpowiednio zmontować, w zależności od kierunku nurtu.

Jeśli łowimy na lewym uciągu (woda płynie z lewej strony na prawą), spławik montujemy napisem Cralusso w dół, a liczbę oznaczającą gramaturę mamy po lewej.

Jeśli łowimy na prawym uciągu (woda płynie z prawej strony na lewą), spławik montujemy napisem Cralusso w górę, a liczbę oznaczającą gramaturę mamy po prawej.

W następnej kolejności montujemy metalowe antenki. W zestawie znajdują się dwa komplety antenek, na lewy i prawy uciąg. Każdy komplet składa się z górnej (krótszej) oraz dolnej (dłuższej) antenki.

Antenki do lewego uciągu nie są zaznaczone. Krótszą antenkę montujemy z góry, w ten sposób, że drut skierowany jest w naszym kierunku. Antenki do lewego uciągu nie są zaznaczone. Dłuższą antenkę montujemy od dołu, w ten sposób, że drut skierowany jest w kierunku przeciwnym.

Antenki do prawego uciągu są wyraźnie zaznaczone (na czerwono, tuż przy łączeniu z korpusem). Krótszą antenkę montujemy z góry, w ten sposób, że drut skierowany jest w naszym kierunku. Antenki do prawego uciągu są wyraźnie zaznaczone. Dłuższą antenkę montujemy od dołu, w ten sposób, że drut skierowany jest w kierunku przeciwnym.
Cralusso Surf
Spławik mocujemy na żyłce za pomocą czterech kawałków mocnej, koszulki silikonowej, 8mm długości każdy. Jedna znajduje się na górnej antence, zaś trzy na dolnej.

Bardzo ważną rolę w spławikach Surf odgrywają skrajne koszulki silikonowe. Podczas prowadzenia antenka spławika powinna być ustawiona pod kątem 90 stopni w stosunku do lustra wody. Jeżeli kąt ten jest mniejszy, lub większy, możemy to skorygować za pomocą dolnej koszulki silikonowej, przesuwając ją w górę, lub w dół. Jeśli przy zacięciu spławik zaczyna nurkować, zamiast płynnie wychodzić z wody, należy przesunąć koszulkę na górnej antence o 5-8mm w kierunku korpusu. To powinno spowodować, że spławik będzie płynnie wychodził z wody. Przy właściwym zastosowaniu wszystkich ustawień oraz odpowiednim doborze gramatury i obciążenia, przytrzymany spławik Surf powinien odchodzić od brzegu pod kątem 30-60 stopni, dzięki czemu możemy łowić na dużo większej odległości od brzegu, niż wskazywała by na to długość naszej wędki.Cralusso Surf
Zestaw do bolonki nie powinien być zbytnio skomplikowany, aby się nie plątał. 30cm przypon, dalej krętlik i jedna śrucina sygnalizacyjna, a powyżej niej około 45cm obciążenie główne. Na obciążenie najlepiej zastosować wymienną oliwkę na koszulkach. Ołów taki bardzo łatwo wymienić na cięższy, jeśli chcemy uczynić zestaw stabilniejszym.

Używając spławika 8g, możemy założyć nawet 14g oliwkę bez straty czułości i pogorszenia sygnalizacji brań. Oczywiście w takiej sytuacji niezbędne jest odpowiednie prowadzenie spławika, polegające na ciągłej kontroli, czyli trzymaniu spławika na napiętej żyłce.Cralusso Surf
Efekty użycia tego spławika potrafią być na prawdę imponujące.

Relacje i artykuły, w których pojawił się ten produkt:

www.leszcz.pl - Zimowe Leszcze na rzece
Zimowe Leszcze na rzece

2015-02-27, Poznań

www.leszcz.pl - Spławiki do tyczki - zasady właściwego wyboru
Spławiki do tyczki - zasady właściwego wyboru

2015-11-16, Poznań


Przykładowy zestaw: