Dojazd: Dojazd do łowiska bardzo prosty, gdyż kierując się z Piły na Szczecin, około 500m za miastem znajduje się zalew, tuż przy samej trasie. Również przy trasie znajduję się jeden ze sektorów. Do pozostałych dojeżdżamy betonową drogą, która znajduje się na nasypie łączącym brzeg zbiornika z wyspą, na której odbywa się rozpoczęcie zawodów.
Do większości stanowisk możemy dojechać samochodem. Podczas treningu nie można wjechać na wyspę (sektor C,D,E), dlatego niezbędne są wózki do transportu sprzętu.
OPIS DNA
Dno od samego brzegu delikatnie schodzi w dół w kierunku środka jeziora. Dno twarde, piaszczyste nie pokryte mułem. Przy samym brzegu dno porośniętę trzciną i tatarakiem.
OPIS BRZEGU
Linia brzegowa falista, charakterystyczna dla naturalnego jeziora. Wyjątek stanowi grobla - nasyp prowadzący do wyspy, którego oba brzegi są idealnie proste.
Brzeg porośnięty trzciną i roślinnością krzewiastą.
GATUNKI RYB
gatunki dominujące:
płoć, leszcz
gatunki towarzyszące:
ukleja, krąp, okoń, lin
gatunki rzadkie:
karp, karaś, jazgarz,wzdręga
TECHNIKI STOSOWANE NA TYM ŁOWISKU
Ze względu na dominującą małą płoć, najskuteczniejszą, bo najszybszą metodą połowu jest bat. Użycie krótkiego 4-5m bata w połączeniu z częstym donęcaniu małymi ilościami zanęty daje najlepsze efekty podczas brań drobnej ryby.
Oczywiście nie należy zapominać o tyczce, która daje dokładność i skuteczność, szczególnie przydatne podczas brań leszczy, które nie zawsze podchodzą pod 4-5m bat. Bywa, że trzeba ich szukać odległościówką.
Najczęściej wybieraną linią nęcenia i łowienia jest 8-10m od brzegu, gdzie sięgnąć można 4-6m batem.
WYNIKI ZAWODÓW NA TYM ŁOWISKU
Poniżej lista zawodów, które odbyły się na tym łowisku. Kliknij, aby przejść do wyników.