W3.CSS

k.Piastowski, Karsibór

województwo:
Zachodniopomorskie
powiat:
Świnoujście
gmina:
Świnoujście
najbliższa miejscowość:
Karsibór
współrzędne geograficzne:
53,842906 14,296474

rodzaj łowiska:
kanał
szerokość:
1000m
uciąg - wielkość spławika:
2-20g
Głębokość 13m od brzegu:
2-10m
DOJAZD

Kanał Piastowski jest kanałem łączącym morze z zalewem Szczecińskim. Jest to szeroki i głęboki kanał na którym odbywa się ruch statków oceanicznych. Jadąc od Międzyzdrojów kierujemy się na Świnoujście, następnie na Karsibór ( w lewo od głównej drogi ). Mijamy most na rzece Świna a za nim skręcamy w prawo w drugą leśną drogę i tą drogą dojeżdżamy do polany "Pod dębami" (zdjęcie powyżej) , gdzie odbywa się rozpoczęcie zawodów.
Niestety nie można wjechać dalej samochodem, choć wzdłuż kanału prowadzi droga, ponieważ jest to teren ochronny. Wyjątek stanowią zawody, gdzie uczestnicy otrzymują takie pozwolenie i mogą wjechać pod samo stanowisko.
OPIS DNA

Dno z dużą ilością kamieni, bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem głębokości, jak i ukształtowania. Bardzo dużo różnych dziur, półek, wypłyceń, itp. Dokładne gruntowanie to połowa sukcesu. Przy ustawianiu pomostów należy usadowić się jak najwyżej, ze względu na wysokie fale, powodowane przez przepływające statki.
OPIS BRZEGU

Linia brzegowa idealnie prosta
Brzeg umocniony kamieniami, w niektórych miejscach opaską betonową. Podobno najatrakcyjniejszymi miejscami są "metalowe półki", czyli miejsca wyłożone metalową blachą. Kanał znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego i między inny
GATUNKI RYB

gatunki dominujące:
płoć
gatunki towarzyszące:
krąp, ukleja, okoń
gatunki rzadkie:
jazgarz, leszcz, flądra
TECHNIKI STOSOWANE NA TYM ŁOWISKU

Metody połowu: Skrócony zestaw: Metoda, która jest zbyt wolna, jak na taką liczbę ryb, choć zdarzali się amatorzy tej metody. Łowili wtedy na 11-13 m kije. "Na bat" Tutaj nie można powiedzieć o jakiej? odległo?ci najczę?ciej wybieranej przez zawodników. Łowiono kijami od 5-10m. Spławiki od 2-4g, używane przez wędkarzy nastawiaj?cych się na bardzo duż? ilo?ć ryb. Zwłaszcza w drugi dzień łowiono na bardzo krótkie kije. Nawet na 4 metrowe. Zanęta: Bardzo duże ilości. Większość miała przygotowane po dwie 40l miski zanęty. Nęcono bez przerwy, przynajmniej raz na minutę kula. Skład zanęty wydawał się bez znaczenia, a ważna była jego ilość. Przynęta: Przede wszystkim białe robaki, we wszystkich kolorach, bardzo dobre kastery, a dla amatorów największych płoci kukurydza z puszki.
ZESTAWY

Zestawy, używane na tym łowisku przez różnych wędkarzy.
GALERIA

Zdjęcia zrobione na tym łowisku.


WWW.LESZCZ.PL - wędkarstwo spławikowe i gruntowepokaż wszystkie zdjęcia >>>