dodatkowy opis: Wisła w Tyńcu to bardzo głębokie łowiska. Grunt dochodzi tutaj do 7m, co stawia przed wędkarzami na prawdę ogromne wyzwanie. Dodatkowo dno dalekie jest od płaskiego i równego, przez co ryby co chwilę zmieniają swoją lokalizację, zmuszając czasami wędkarzy do łowienia na 30, lub 40m od brzegu. Kiedy trzeba łowić na tak dużej odległości, w grę wchodzi bolonka, lub odległościówka. Właśnie bolonką łowili podczas zawodów GPP na Wiśle w Tyńcu zawodnicy klubu Sensas, którzy wygrali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Do ich siatek trafiły ryby, których tylko pozazdrościć mogli im zawodnicy łowiący tyczkami. Poniżej Bartek Krzyżak ze swoimi rybami z I tury zawodów Poniżej Artur Kulka i jego leszcz
data: 2021-10-02, Piekary
Aby wykonać dobry zestaw, należy zwrócić szczególną uwagę na poszczególne jego elementy. Ich jakość oraz precyzja połączenia są kluczem do sukcesu.
Tabela poniżej przedstawia sprawdzone, renomowane produkty, powszechnie używane przez najlepszych wędkarzy.
Żyłka główna powinna być mocna i nie posiadać pamięci.
Ołów przelotowy używany jest do cięższych zestawów. Może to być łezka, lub kulka.
Śruciny - istotne, aby były centrycznie nacięte i w miarę twarde, aby nie przesuwały się po żyłce.
Żyłka przyponowa powinna być miękka, aby gwarantować naturalne zachowanie się przynęty.
Haczyki najlepiej dobierać pod kątem przynęty, którą mamy uzbroić, dlatego przygotowaliśmy specjalną tabelę haczyków, ułożonych według przynęt, do jakich są przeznaczone.