Warning: include(nawigaacja.php): failed to open stream: No such file or directory in /diagram.php on line 59

Warning: include(nawigaacja.php): failed to open stream: No such file or directory in /diagram.php on line 59

Warning: include(): Failed opening 'nawigaacja.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /diagram.php on line 59
 
Diagramy zestawów       
według: --rodzaj wędki --zawodnika --ryby --typu łowiska --łowiska

Zestawy używane na łowisku:rz.Odra Zachodnia Szczecin

zestaw spławikowy
autor zestawu:
Górny Ariel

gatunek ryby:
-leszcz-krąp-płoć-kleń-jaź-

rodzaj wędki:
-tyczka-bat-bolonka-

dodatkowy opis:
Typowy zestaw na rzekę, szczególnie na taką o nierównym nurcie. Idealnie nadaje się na rzeki głębokie, jak Wisła w Krakowie, czy Odra w Szczecinie, choć z powodzeniem można go uzyć również na łowiskach dużo płytszych, czy całkiem płytkich. Zestawu takiego używała drużyna WWW.LESZCZ.PL podczas zawodów Grand Prix Polski, na rzece Odrze w Szczecinie, w 2022 roku.

Podstawowym elementem zestawu jest spławik. Typowa rzeczna bombka z korpusem zrobionym z balsy i metalowym kilem. Wyposażony w bardzo delikatną, plastikową antenkę, służy do precyzyjnego łowienia na małe przynęty.
Czuła antenka doskonale wskazuje nawet najdelikatniejsze brania, dlatego mniejsze gramatury tego spławika doskonale sprawdzą się podczas trudnego łowienia na kanałach.
Na rzekach użyjemy tego spławika w sytuacji, kiedy ryby są bardzo ostrożne i trzeba je łowić na ochotkę, pinkę, czy inne małe przynęty na malutkich haczykach.

Żyłka zestawu przechodzi przez środek korpusu, dzięki czemu nie niszczy powierzchni spławika zarówno podczas zmiany gruntu, jak i przy przeciążeniach podczas holu ryby, czy walki z zaczepem. W zależności od głębokości łowiska obciążenie główne ustawiamy: 90-120cm nad haczykiem w przypadku łowisk głębokich oraz 40-60cm przy łowiskach płytkich. Standardowo na zestawie założony jest przypon 30cm i długość ta jest uniwersalna na rzeki, jednak jeśli łowimy leszcze, możemy go wydłużyć do 40-50cm, a przy łowieniu małych krąpi, czy płoci skrócić nawet do 15cm.

Nasze zestawy robią zawodnicy z drużyny WWW.LESZCZ.PL. Ich duże doświadczenie i wiedza połączone z dużą wprawą powodują, że są one dopracowane w każdym szczególe.

data:
2022-05-22, Szczecin
 
Aby wykonać dobry zestaw, należy zwrócić szczególną uwagę na poszczególne jego elementy. Ich jakość oraz precyzja połączenia są kluczem do sukcesu.
Tabela poniżej przedstawia sprawdzone, renomowane produkty, powszechnie używane przez najlepszych wędkarzy.

Żyłka główna powinna być mocna i nie posiadać pamięci.
Ołów przelotowy używany jest do cięższych zestawów. Może to być łezka, lub kulka.
Śruciny - istotne, aby były centrycznie nacięte i w miarę twarde, aby nie przesuwały się po żyłce.
Żyłka przyponowa powinna być miękka, aby gwarantować naturalne zachowanie się przynęty.
Haczyki najlepiej dobierać pod kątem przynęty, którą mamy uzbroić, dlatego przygotowaliśmy specjalną tabelę haczyków, ułożonych według przynęt, do jakich są przeznaczone.