Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(head.php): failed to open stream: No such file or directory in /relacja.php on line 56

Warning: include(): Failed opening 'head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /relacja.php on line 56

ZDJĘCIA:

2008-08-23, Dwory

Łebkowski Michał


2008-08-23, Dwory

Walczyk Mariusz


2008-08-23, Dwory

Brud Bogusław


2008-08-23, Dwory

Walczyk Mariusz



Puchar Katowic 2008
Puchar Katowic 2008
2008-08-23, Dwory                      wyniki
k.Dwory, Dwory


brzeg Kanał Dwory po raz drugi gości zawody z cyklu Grand Prix Polski i choć to dopiero druga edycja tej imprezy w Oświęcimiu to łowisko użytkowane jest praktycznie bez przerwy przez zawody niższej rangi. Praktycznie co tydzień odbywają się tutaj jakieś zawody, a wiedza na temat tego łowiska wędkarzy ze Śląska jest rzeczywiście imponująca, co udowodnili podczas zawodów. Trening upłynął przy palącym słońcu i bezwietrznej pogodzie, która to pogoda odpowiadała wędkarzom, gorzej rybom. Lustro wody bez nawet najdrobniejszej falki to nie najlepsze warunki dla ostrożnych leszczy, które były głównym celem większości zawodników, jednak niezbyt chętnie pobierały przynętę. Najlepsze wyniki padały na skrajnych stanowiskach, gdzie można było spodziewać się leszcza, choć i na niektórych stanowiskach w środku sektorów dawały możliwość złowienia większych ryb. Jednak nie wszyscy uczestnicy mogli poszczycić się leszczem. Sporo wędkarzy zeszło z treningu o kilku uklejkach, okonkach, czy trzebaczkach. Tak to nie żart. Te małe rybki, rodem ze wschodniej Azji na dobre zagościły w naszych wodach. Ponoć trafiły do naszych wód same na zasadzie migracji, jednak zdecydowanie najwięcej ryb tego gatunku dostało się do naszych zbiorników jako przynęty na drapieżnika, sprzedawane przez sklepy wędkarskie, ze względu na ich niesłychaną żywotność, daleko przewyższającą nasze rodzime karasie. Rybki te sprawiły wiele kłopotów zarówno wędkarzom, jak i sędziom którzy nie potrafili ich nazwać. Przypisywano je do wielu gatunków, pośród których najczęściej wymieniano brzankę. Trzebaczek w przeciwieństwie jednak do brzanki nie ma wąsów, co jest doskonałą cechą diagnistyczną.


Adam Kruk

Na zdjęciu obok Adam Kruk (Maver Polska) Walczy z huraganowym wiatrem.

Adam raczej nie musi obawiać się o połamane elementy...


Adam włożył część wędki do wody. Choć powszechnie panuje przekonanie, że na trudnych kanałach nie powinno się tak robić, to Adam zajął 3 miejsce w sektorze, więc leszczom chyba aż tak mocno to nie przeszkadzało.












Wróćmy jednak do zawodów. Pochmurne niebo, wiatr i fala to te czynniki, które tworzą "leszczową pogodę". W nocy z piątku na sobotę zmieniła się pogoda i palące słońce zastąpiły warunki atmosferyczne idealnie pasujące do definicji "leszczowej pogody". Choć deszcz wisiał w powietrzu, to silny, porywisty momentami wiatr skutecznie rozganiał deszczowe chmury, jednocześnie mocno przeszkadzając wędkarzom. Bogdan Brud

(na zdjęciu obok B.Brud z 2kg leszczem) Rzeczywiście leszcze zaczęły żerować dużo lepiej i na większości stanowisk złowiono przynajmniej jednego złocistego trębacza. Ich wymiary nie były największe i najczęściej padały sztuki 300-700g, to jednak zdarzały się bonusy dochodzące do 2kg.

Leszcze łowiono tyczkami i prawie każdy wędkarz miał na nie inny sposób. Silny wiatr generował dryf wodny, który zmuszał zawodników do używania spławików nawet 1,5g, aby zatrzymać przynętę w miejscu. Jednak było również całkiem sporu amatorów łowienia "z pływanego". W takich przypadkach używano spławików 0,3 - 0,5g. Co ciekawe leszcze nie wykazywały szczególnych preferencji do danej metody prezentacji przynęty i brały zarówno na stopa, jak i z przepływanki, podobnie rzecz się miała jeśli chodzi i grunt. Leszcze brały zarówno na styku, jak i na zestaw z 20cm kawałkiem przyponu leżącym na dnie.

















Bogdan Brud (Na zdjęciu M.Walczyk ze swoim 5kg połowem - 2miejsce w sektorze B i jeden z najwyższych wyników tury)

Mariusz łowił spławikiem 0,3g; na przemian trzymając w miejscu, lub pływając. Złowił 9 leszczy, co w jego części sektoru było bezwzględną dominacją.





Jeśli techniki łowienia ryb były bardzo rozbieżne, to sposób nęcenia był bardzo podobny. Kilka kul zanęty wrzuconych na początku zawodów, podparte ziemią z ochotką i jokersem podane z kubka były podstawą stworzenia leszczowego łowiska. Donęcanie wyłącznie z kubka dużą ilością "mięska" podanego w glinie, lub ziemi. Pierwsze leszcze pojawiły się w drugiej godzinie, choć największa intensywność brań miała miejsce w godzinie trzeciej, kiedy to najlepsi zawodnicy potrafili złowić nawet 4-5 tych ryb. S.Lis Techniki te były stosowane przez większość zawodników, jednak najlepszy wynik pierwszej tury zawodów padł z odległościówki. Metodą tą zdecydował się łowić Piotr Lorenc, który łowiąc metodą match złowił 11kg ryb, czym podwoił wagi zwycięzców innych sektorów. Piotr łowił spławikiem zamocowanym na stałe i śrucinami położonymi na dnie, czym spowalniał ruch spławika, co zdawało się mieć decydujące znaczenie. Łowienie tą techniką wymagało dużej precyzji rzutów, gdyż aby wykorzystać całą długość łowiska należało zarzucić zestaw na granicy ze strefą neutralną. Niemniej jednak ponad 20 ryb to imponujący wynik, którego już dawno nikt nie zrobił odległościówką.




S.Lis Niestety nie wszystkim było dane wygrać sektor i nałowić kilka kilogramów ryb. Występ naszej drużyny (Nadnotecki Klub Sportowy) sukcesem raczej nie był, jednak wydarzeniem w życiu klubu jest przyznanie po raz pierwszy koszulki z napisem "najsłabsze ogniwo" najgorszemu spośród nas podczas tury. Nominowanym został Stasiu Lis, który wynikiem 130g zajął pozycją trzecią od końca w sektorze. (zdjęcie obok).

Jutro będzie lepiej!
Drugi dzień zawodów

S.Lis Staszek zaledwie jeden dzień ponosił sobie koszulkę, która po niedzielnych zmaganiach przypadła niestety mi w udziale. Ponownie wylosowałem sektor B, tym razem z drugiej strony: stanowisko nr.4. Poprzedniego dnia było tam dość dobrze, połowiono leszcze. Niestety w niedzielę zaczęło świecić słońce i ryby całkowicie przestały brać. Przez dwie i pół godziny siedziałem z jednym jazgarzem, a dopiero pod koniec złowiłem jeszcze dwa i kilka trzebaczków. Wszystko dało mi rezultat 135g i 23 miejsce w sektorze. Koledzy z sektora nie wyglądali jednak dużo lepiej. Przekroczenie kilograma dawało miejsce w pierwszej piątce sektora, Królowały okonie i jazgarze, sporadyczne ukleje i kilka leszczy. Ich łowcy od razu trafiali na szczyt listy sektoru.

W.Walczak

Sektor wygrał D.Studniarz, czym powtórzył sukces z soboty i z wynikiem 2pkt wygrał całe zawody. Podobnie rzecz miała się w sektorze A, gdzie wyniki były nieco wyższe, za sprawą większej ilości leszczy, które pojawiły się w ostatniej godzinie zawodów. Bohaterem końcówki był tu A.Kruk, który złowił dwa leszcze w ciągu ostatnich 5 minut. Jednak dało mu to dopiero trzecie miejsce w sektorze. Sektor ten zdecydowanie wygrał Ryszrd Brąclik, wynikiem 4800g, drugi był Robert Bednarski (2495g). W sektorze tym ponownie łowił również Piotr Lorenc, który jednak nie powtórzył swojego imponującego wyniku z soboty. Piotr już po godzinie miał kilka leszczy ze środka kanału, jednak brania siadły i ostatecznie wylądował na 4 miejscu w sektorze z wynikiem 2215g.



sektor A

Odległościówką łowił również A.Niemiec, który tym razem łowił w sektorze A i czynił to niezwykle skutecznie. Kilka leszczy złowionych w drugiej i trzeciej godzinie dały Adamowi wynik 3750g i pierwsze miejsce w sektorze. Drugi był M.Walczyk, który również doskonale wpasował się w warunki panujące na łowisku, powtarzając dobry wynik z dnia pierwszego. Mariusz wynikiem 4 pkt zajął drugie miejsce w całych zawodach.






Uczestnicy:


Lorenc Piotr
sektor A
stanowisko 7
waga 10995
miejsce w sektorze 1.0


Kosakowski Piotr
sektor A
stanowisko 1
waga 3225
miejsce w sektorze 2.0


Kruk Adam
sektor A
stanowisko 2
waga 2910
miejsce w sektorze 3.0


Gutkiewicz Ernest
sektor A
stanowisko 25
waga 2760
miejsce w sektorze 4.0


Nowakowski Artur
sektor A
stanowisko 28
waga 2200
miejsce w sektorze 5.0

Bukrak Andrzej
sektor A
stanowisko 23
waga 2140
miejsce w sektorze 6.0


Szlachta Paweł
sektor A
stanowisko 4
waga 2125
miejsce w sektorze 7.0

BOCKIEWICZ ZBIGNIEW
sektor A
stanowisko 27
waga 2110
miejsce w sektorze 8.0


Bednarski Robert
sektor A
stanowisko 13
waga 2025
miejsce w sektorze 9.0


Walczak Wiktor
sektor A
stanowisko 20
waga 1915
miejsce w sektorze 10.0


Niewiadomski Artur
sektor A
stanowisko 6
waga 1750
miejsce w sektorze 11.0


Graban Piotr
sektor A
stanowisko 16
waga 1665
miejsce w sektorze 12.0

Bezdzietny Tomasz
sektor A
stanowisko 19
waga 1600
miejsce w sektorze 13.0


Jurek Bogusław
sektor A
stanowisko 11
waga 1470
miejsce w sektorze 14.0


Siekiera Wiktor
sektor A
stanowisko 18
waga 1400
miejsce w sektorze 15.0


Bielewicz Rafał
sektor A
stanowisko 22
waga 1280
miejsce w sektorze 16.0


Geisler Kamil
sektor A
stanowisko 15
waga 1230
miejsce w sektorze 17.0

MAZURCZAK TOMASZ
sektor A
stanowisko 3
waga 940
miejsce w sektorze 18.0

Pyć Leszek
sektor A
stanowisko 21
waga 895
miejsce w sektorze 19.0

CYBULKO JÓZEF
sektor a
stanowisko 12
waga 875
miejsce w sektorze 20.0


Kozak Janusz
sektor A
stanowisko 10
waga 605
miejsce w sektorze 21.0


Łebkowski Michał
sektor A
stanowisko 9
waga 595
miejsce w sektorze 22.0

KWIATKOWSKI WOJCIECH
sektor A
stanowisko 26
waga 530
miejsce w sektorze 23.0


Filocha Adam
sektor A
stanowisko 24
waga 520
miejsce w sektorze 24.0


Księżyk Robert
sektor A
stanowisko 8
waga 500
miejsce w sektorze 25.0


Niedorozow Antoliusz
sektor A
stanowisko 5
waga 415
miejsce w sektorze 26.0


Urbaniak Sławomir
sektor A
stanowisko 17
waga 310
miejsce w sektorze 27.0

Abramowicz Dariusz
sektor A
stanowisko 14
waga 145
miejsce w sektorze 28.0


Śmieszek Paweł
sektor B
stanowisko 15
waga 5415
miejsce w sektorze 1.0


Walczyk Mariusz
sektor B
stanowisko 24
waga 4970
miejsce w sektorze 2.0


Szporko Tomasz
sektor B
stanowisko 3
waga 4860
miejsce w sektorze 3.0


Milewski Zbigniew
sektor B
stanowisko 19
waga 3835
miejsce w sektorze 4.0


Ziętarski Jacek
sektor B
stanowisko 1
waga 3700
miejsce w sektorze 5.0


Stańczyk Marcin
sektor B
stanowisko 4
waga 3020
miejsce w sektorze 6.0


Pogonowski Bartłomiej
sektor B
stanowisko 6
waga 2825
miejsce w sektorze 7.0


Brud Bogusław
sektor B
stanowisko 23
waga 2810
miejsce w sektorze 8.0


Kozieł Piotr
sektor B
stanowisko 22
waga 2240
miejsce w sektorze 9.0


Dzikiewicz Kamil
sektor B
stanowisko 9
waga 2085
miejsce w sektorze 10.0


Zielonka Remigiusz
sektor B
stanowisko 29
waga 1820
miejsce w sektorze 11.0


Mączka Sebastian
sektor B
stanowisko 12
waga 1780
miejsce w sektorze 12.0


Ogonowski Grzegorz
sektor B
stanowisko 13
waga 1645
miejsce w sektorze 13.0


Zieliński Adam
sektor B
stanowisko 8
waga 1305
miejsce w sektorze 14.0


Polański Tomasz
sektor B
stanowisko 7
waga 1295
miejsce w sektorze 15.0


Mizera Bartosz
sektor B
stanowisko 18
waga 1280
miejsce w sektorze 16.0


Kostrzyński Tomasz
sektor B
stanowisko 2
waga 1025
miejsce w sektorze 17.0


Horemski Tomasz
sektor B
stanowisko 25
waga 990
miejsce w sektorze 18.0


Nowaczyk Krzysztof
sektor B
stanowisko 16
waga 860
miejsce w sektorze 19.0


Warcholiński Eugeniusz
sektor B
stanowisko 21
waga 780
miejsce w sektorze 20.0


Masewicz Marian
sektor B
stanowisko 28
waga 755
miejsce w sektorze 21.0


Niewczas Tadeusz
sektor B
stanowisko 27
waga 695
miejsce w sektorze 22.0


Cesarz Maciej
sektor B
stanowisko 14
waga 630
miejsce w sektorze 23.0


Mazurczak Grzegorz
sektor B
stanowisko 10
waga 610
miejsce w sektorze 24.0


Zalewski Tadeusz
sektor B
stanowisko 20
waga 470
miejsce w sektorze 25.0


Solka Tomasz
sektor B
stanowisko 26
waga 275
miejsce w sektorze 26.0


Samol Krzysztof
sektor B
stanowisko 17
waga 275
miejsce w sektorze 26.0

CIEŚŁAK PAWEŁ
sektor B
stanowisko 28
waga 205
miejsce w sektorze 28.0


Szafrański Paweł
sektor B
stanowisko 29
waga 95
miejsce w sektorze 29.0


Studniarz Dariusz
sektor C
stanowisko 13
waga 6095
miejsce w sektorze 1.0


Piasecki Wiesław
sektor C
stanowisko 4
waga 2615
miejsce w sektorze 2.0


Kasprowicz Paweł
sektor C
stanowisko 8
waga 2385
miejsce w sektorze 3.0


Niemiec Adam
sektor C
stanowisko 22
waga 2045
miejsce w sektorze 4.0


Lichodziejewski Stanisław
sektor C
stanowisko 6
waga 1760
miejsce w sektorze 5.0


Graban Maciej
sektor C
stanowisko 1
waga 1595
miejsce w sektorze 6.0


Brąclik Ryszard
sektor C
stanowisko 15
waga 1580
miejsce w sektorze 7.0


Przybylski Tomasz
sektor C
stanowisko 2
waga 1520
miejsce w sektorze 8.0


Pacyna Karol
sektor C
stanowisko 7
waga 1505
miejsce w sektorze 9.0


Bukrak Krzysztof
sektor C
stanowisko 29
waga 965
miejsce w sektorze 10.0


Górecki Kamil
sektor C
stanowisko 19
waga 850
miejsce w sektorze 11.0


Blomkowski Antoni
sektor C
stanowisko 9
waga 680
miejsce w sektorze 12.0

Sułek Mariusz
sektor C
stanowisko 27
waga 590
miejsce w sektorze 13.0


Kamiński Wojciech
sektor C
stanowisko 24
waga 540
miejsce w sektorze 14.0


KALMUS ŁUKASZ
sektor C
stanowisko 21
waga 495
miejsce w sektorze 15.0


Rabazel Mirosław
sektor C
stanowisko 5
waga 455
miejsce w sektorze 16.0


Kulka Artur
sektor C
stanowisko 20
waga 420
miejsce w sektorze 17.0

Bezdzietny Janusz
sektor C
stanowisko 14
waga 400
miejsce w sektorze 18.0


Pawlak Arkadiusz
sektor C
stanowisko 17
waga 320
miejsce w sektorze 19.0


Łopata Maciej
sektor C
stanowisko 3
waga 300
miejsce w sektorze 20.0


Duda Zbigniew
sektor C
stanowisko 23
waga 220
miejsce w sektorze 21.0


Kowalski Marcin
sektor C
stanowisko 26
waga 195
miejsce w sektorze 22.0


Marciniak Tomasz
sektor C
stanowisko 11
waga 190
miejsce w sektorze 23.0


Komorniczak Dariusz
sektor C
stanowisko 16
waga 185
miejsce w sektorze 24.0

Tarasiuk Andrzej
sektor C
stanowisko 18
waga 180
miejsce w sektorze 25.0


Górski Marian
sektor C
stanowisko 25
waga 165
miejsce w sektorze 26.0


Lis Stanisław
sektor C
stanowisko 10
waga 130
miejsce w sektorze 27.0


Majcher Tomasz
sektor C
stanowisko 28
waga 75
miejsce w sektorze 28.0


Wojtak Radosław
sektor C
stanowisko 12
waga 75
miejsce w sektorze 28.0