www.leszcz.pl logo
  ZANĘTY - OFERTA   strona główna
oferta
zanęty
dodatki
atraktory
gliny
kleje
boostery / płyny
dipy
ziarna
melasy
www.leszcz.pl100000415www.leszcz.pl logo

www.leszcz.pl - Kolendra Ziarno 100g       wabi ryby: płoć wzdręga krąp leszcz
płoć wzdręga krąp leszcz
STRONA
GŁÓWNA

OFERTA
SKLEPU LESZCZ

ZANĘTY
DODATKI
ATRAKTORY
GLINY
KLEJE
BOOSTERY/PŁYNY
DIPY
ZIARNA
MELASY
MIESZANKI
ZANĘTOWE


www.leszcz.pl - Kolendra Ziarno 100g
L92243
waga: 100g
kolor: zielony
grubość: pył
smuga: nie smużący
pracuje: w toni
wiązanie: 1


Kup teraz
Ziarno kolendry to doskonały, ziołowy dodatek na wszystkie ryby karpiowate. Szczególnie upodobały go sobie płocie.


W wędkarstwie wykorzystuje się bardzo wiele przypraw i roślin używanych w kuchni i przemyśle kuchennym. Przede wszystkim ze względu na ich smak oraz aromat, który podoba się nie tylko ludziom, lecz najwyraźniej również rybom.Jedną z nich jest Kolendra. Aromatyczna roślina należąca do rodziny selerowatych jest bardzo popularną przyprawą zarówno w kuchni, jak i w przemyśle spożywczym, głównie za sprawą aromatycznego olejku eterycznego (Oleum Coriandri), który nadaje jej charakterystyczny zapach.Oprócz walorów smakowych kolendra doceniana jest również w ziołolecznictwie, gdyż wykazuje działanie rozkurczowe oraz pobudzające wydzielanie soku żołądkowego i apetyt.Do końca nie wiadomo które właściwości kolendry działają na zmysły i organizmy ryb, jednak pewnym jest, że zioło to szczególnie upodobały niektóre ryby karpiowate, spośród których największym fanem kolendry wydaje się być płoć. Większość zanęt i atraktorów ukierunkowanych na płoć zawiera właśnie kolendrę, o czym świadczy ich charakterystyczny, ziołowy zapach.
Jednak większość gotowych zanęt i atraktorów zawiera mielone ziarna, lub części roślin.
Musimy pamiętać, że najwięcej olejków eterycznych, a więc kolendrowej esensji znajduje się w zamkniętych nasionach. Są one chronione grubą i twardą łupiną, która zabezpiecza całość nasiona przed środowiskiem zewnętrznym. Wewnątrz łupiny olejki ani się nie utleniają, ani nie ulatują w powietrze, jednak kiedy nasiona zostaną zmielone, z każdym dniem, systematycznie tracą na swojej wartości.
Właśnie dlatego, aby wykorzystać w pełni moc, jaką Matka Natura obdarowała kolendrę należy ją mielić tuż przed użyciem.
Warto więc kupić ziarno kolendry i zmielić w młynku na krótko przed dosypaniem do zanęty.Jeśli ziarna będą się lepić i blokować młynek podczas mielenia, ze względu na swój oleisty charakter, warto przed mieleniem dodać do Kolendry nieco bułki tartej, lub biszkoptu, które uchronią nas przed taką sytuacją.Ze względu na intensywny aromat Kolendry, zwłaszcza świeżo mielonej nie należy przesadzać z jej używaniem. Dodatek 5-7% w zupełności wystarczy, aby nadać zanęcie subtelny, ziołowy zapach.
Kolendra, podobnie jak i w kuchni może stanowić element bardziej złożonych mieszanek zapachowych. Na przykład z cynamonem, wanilią i anyżem tworzy zapach piernikowy.Oprócz walorów zapachowych, na wabienie ryb ogromny wpływ mają również właściwości mechaniczne kolendry. Olejki w niej zawarte wynoszą Kolendrę w górę, kiedy dostanie się wraz z zanętą do wody. Dzięki temu Kolendra powoduje, że zanęta zaczyna pracować, co bardzo lubią płocie!
Na zdjęciu pracujące cząstki w toni wody.A oto efekt działania kolendry....

Ostatnio dodane do naszej strony zanęty.

Method Gel Ananas
Method Gel Carmel
Method Gel Truskawka
Method Gel Czosnek
Method Gel kałamarnica-ośmiornica
Method Gel Ser
Pop-Up mini boilies 12mm Kwas Masłowy
Pop-Up mini boilies 12mm Czosnek
?>