www.leszcz.pl logo
  ZANĘTY - OFERTA   strona główna
oferta
zanęty
dodatki
atraktory
gliny
kleje
boostery / płyny
dipy
ziarna
melasy
www.leszcz.pl100000078www.leszcz.pl logo

www.leszcz.pl - Argila czarna 2kg       wabi ryby: leszcz płoć krąp
leszcz płoć krąp
STRONA
GŁÓWNA

OFERTA
SKLEPU LESZCZ

ZANĘTY
DODATKI
ATRAKTORY
GLINY
KLEJE
BOOSTERY/PŁYNY
DIPY
ZIARNA
MELASY
MIESZANKI
ZANĘTOWE


www.leszcz.pl - Argila czarna 2kg
L346043
waga: 2000
kolor: czarny
grubość: pył
smuga: lekko smużący
pracuje: przy dnie
wiązanie: 3


Kup teraz
 Stosunkowo ciężka glina o niewielkiej sile wiązania. Doskonale nadaje się jako nośnik do jokersa, jak również dociążenie do zanęt na głębokie jeziora oraz kanały. 


Rzeka Wełna w Rogoźnie to bardzo popularne łowisko zawodów wędkarskich w zimowych miesiącach.Ta niezbyt głęboka rzeka o stosunkowo równym uciągu obfituje w płoć, pośród której pojawiają się jelce, jazie i klenie.Pomimo, że ryb jest tutaj stosunkowo dużo, to jest to łowisko bardzo trudne technicznie, które wymaga dopracowania bardzo wielu szczegółów, aby łowić płynnie i skutecznie.Bardzo ważnym elementem całej układanki jest glina, którą należy przygotować nieco inaczej niż na innych rzekach.Wełna na tym odcinku jest systematycznie pogłębiana, dlatego jej dno usiane jest różnymi dołkami. W dołkach tych woda jest praktycznie nieruchoma, gdyż nurt rzeki idzie ponad nimi. Dołki takie są najlepszymi miejscami do położenia zanęty, jednak nie sprawdzi się tam ciężka i mocno sklejona mieszanka.Idealnym rozwiązaniem na te warunki jest Glina Argile.

Z gliny tej bardzo łatwo uformować kulę, która wydaje się być bardzo mocna. Jednak nic bardziej mylnego. po kilkunastu sekundach pod wodą kula zaczyna się rozsypywać i uwalniać składniki w niej zawarte.Warunki panujące we wspomnianych wcześniej dołkach przypominają jezioro, dlatego należy zanęcić je szybko pracującą mieszanką jeziorową. Problemem jest jednak stosunkowo mocny nurt w wyższych partiach wody, który rozbiłby lekką glinę.Glina Argile jest idealnym rozwiązaniem na taką sytuację. Pierwotnie mocno sklejona glina doskonale pokonuje nurt, a po dotarciu do dna szybko wykłada dywan z jokersem i zanętą.Samo przygotowanie tej gliny jest bardzo proste. Należy wysypać ją do miski i przetrzeć przez sito. Z Argile powinno być łatwo uformować kule. Jeśli sklejenie kuli sprawia trudności, należy glinę lekko domoczyć. Najlepiej za pomocą spryskiwacza. Oczywiście ze względu na porę roku i krystalicznie czystą wodę zimą, Argile powinna być czarna. Ten sposób nęcenia przyniósł na Wełnie wiele sukcesów na licznych zawodach, które odbywały się na tym łowisku.
Poniżej receptury mieszanek z udziałem tej zanęty, polecane przez różnych wedkarzy, na różne łowiska:

♦ Horemski Tomasz - rz.Wełna, Rogoźno
♦ Horemski Grzegorz - zal.Radzyny Małe, Radzyny
♦ Majewski Bogusław - rz.Wełna, Rogoźno
♦ Horemski Grzegorz - rz.Wełna, Rogoźno
♦ Górny Ariel - j.Słok, Bełchatów

Relacje związane z tą zanętą:
Staw Młyński w Antoninku - łowienie na płytkim zbiorniku oraz zawody o Puchar Antoninka
Zawody Sylwestrowe na rzece Wełnie w Rogoźnie.
Zimowy Puchar Radzyn 2014
Puchar Wełny 2015
Doskonały "Długi Weekend" Ariela na Słoku w Bełchatowie
Ostatnio dodane do naszej strony zanęty.

Method Gel Ananas
Method Gel Carmel
Method Gel Truskawka
Method Gel Czosnek
Method Gel kałamarnica-ośmiornica
Method Gel Ser
Pop-Up mini boilies 12mm Kwas Masłowy
Pop-Up mini boilies 12mm Czosnek
?>