www.leszcz.pl - sklep wędkarski.
OFERTA SKLEPU LESZCZ
- OFERTA - SPŁAWIKI - AKCESORIA DO SPŁAWIKÓW - Kolorowe koszulki do antenek

Drennan
Kolorowe koszulki do antenek
L.69-470-001
powiększenie
SPRAWDŹ CENĘ

Kolorowe koszulki, których zadaniem jest poprawienie widoczności spławika na powierzchni wody.

Drennan Kolorowe koszulki do antenek  L.69-470-001


Kolorowe koszulki do antenek - szczegółowy opis


Antenka jest bardzo istotną częścią spławika.

Odpowiada ona za wskazanie brania, dlatego jej widoczność jest kluczową rzeczą przy zestawie spławikowym.

Najczęściej spotykane kolory antenek to czerwony i żółty, jednak żaden z tych kolorów nie jest uniwersalny, pasujący do każdych warunków.

Widoczność antenki zależy od koloru tła, czyli powierzchni wody. Powierzchnia wody zachowuje się jak lustro, w którym w zależności od kąta padania światła odbija się niebo, lub przy mniejszych zbiornikach przeciwległy brzeg.

Na różnych kolorach tła lepiej widoczne będą różne kolory antenek. Na ciemnym tle roślinności (zaznaczone kolorem białym) najlepiej widzieć będziemy kolory jasne, przy czym zdecydowanie najlepszy jest kolor biały.

Na jasnym tle odbijającego się w wodzie nieba (zaznaczone kolorem czerwonym), zwłaszcza przy słońcu w oczy najlepiej będzie widoczny kolor czarny. Najgorzej sytuacja ma się przy tle mieszanym (kolor niebieski), które tworzy się przy rzadkiej roślinności, najczęściej jesienią. Tutaj naturalnym wyborem jest jaskrawy kolor czerwony.Aby wpasować się w warunki świetlne panujące na łowiskach, trzeba by przygotować przynajmniej kilka zastawów z różnymi kolorami antenek.
Na szczęście nie ma takiej potrzeby, gdyż wymyślono lepsze rozwiązania...Jednym z nich są kolorowe pisaki, którymi szybko można pomalować antenkę na pożądany kolor. Dużym plusem tego sposobu jest łatwość i szybkość zmiany koloru, jednak minusem jest zmywanie koloru z antenki, które wymaga specjalnego rozpuszczalnika.Doskonałym sposobem są plastikowe, kolorowe koszulki do antenek, dzięki którym zmieniamy kolor antenki, jak również zwiększamy jej średnicę, dzięki czemu jest lepiej widoczna.Aby zmienić kolor antenki, zakładamy 1,5cm odcinek koszulki o odpowiedniej średnicy na wcisk na końcówkę antenki i gotowe.
Zarówno założenie, jak i ściągnięcie koszulki z antenki to kilka sekund co jest na pewno ogromną zaletą tej metody.Kolorowe koszulki mają również niewielką wyporność, która jednak nie ma wpływu na gramaturę spławika. Jeśli wyważamy spławik na styk z powierzchnią wody, koszulka pomaga utrzymać spławik na lustrze wody.Kolorowe koszulki Drennan zapakowane są w 3 woreczki strunowe.
W każdym woreczku znajduje się inny kolor koszulek: Czerwone, czarne oraz żółte.Każdy kolor koszulek występuje w czterech średnicach:1mm - 1,2mm - 1,5mm - 5mm.Koszulki pocięte są w 5cm kawałki, po 2 sztuki z każdej średnicy i każdego koloru.


Zobacz ten produkt w sklepie


zdjęcia
tego produktu:
Drennan Kolorowe koszulki do antenek  L.69-470-001 Drennan Kolorowe koszulki do antenek  L.69-470-001
Drennan Kolorowe koszulki do antenek  L.69-470-001 Drennan Kolorowe koszulki do antenek  L.69-470-001
Drennan Kolorowe koszulki do antenek  L.69-470-001

Drennan Kolorowe koszulki do antenek